تاریخچه

شرکت طرح گستر پویش در سال 1385 توسط جمعی از مهندسان و مدیران باسابقه و پیشرو در صنعت کشور با هدف ایجاد تخصصی ترین تشکل فنی مهندسی در حوزه صنعت CNG تشکیل یافت. 5 سال سابقه بومی سازی فن آوری CNG در ایران در قالب پروژه های ملی احداث جایگاه های سوخت و چشم انداز توسعه سریع این صنعت در کشور ضرورت تجهیز تیم های فنی تخصصی در این حوزه را برای موسسان این شرکت تقویت می نمود. موضوعات تصریح شده در اساسنامه شرکت تدوین، توسعه و انتقال تکنولوژی، مشاوره مهندسی، ساخت و تولید تجهیزات صنعتی، انجام پروژه های بهینه سازی کیفی، مدیریت پیمان و خدمات بازرگانی می باشد.

آغاز به کار فعالیت این شرکت با تغییر مسیر تأمین تجهیزات جایگاه های CNG از تجهیزات بومی سازی شده به تجهیزات وارداتی توسط مجموعه های وزارت دفاع همزمان گردید. برنامه های کاری این شرکت در آغاز فعالیت تا حد زیادی تحت تأثیر این تغییر وضعیت قرار گرفت و با وجود تجهیز و آمادگی جهت پروژه های طراحی و تدوین تکنولوژی و انجام برخی پروژه ها از این دست به سرعت حسب تقاضای بازار به سمت حوزه های خدمات فنی صنعت جایگاه های CNG سوق داده شد. این تغییر جهت موجب گردید ظرف چند سال ضمن حفظ ظرفیت های مهندسی و تکنولوژیک به یک شرکت بزرگ خدمات فنی و مهندسی تبدیل گردد. دسترسی به دانش مهندسی پایه طراحی تجهیزات و سوابق مدیریتی و شناخت اصولی صنعت موجب رشد سریع شرکت طرح گستر پویش در حوزه های خدمات فنی، تعمیرات و نگهداشت، بهره برداری، ساخت و تأمین قطعات یدکی، طراحی، تأمین و ساخت طرح های تأسیساتی و صنعتی گردید. از سوی دیگر پایبندی به اصول اخلاق حرفه ای چه در ارتباط با کارفرمایان و مشتریان و چه در ارتباط با پرسنل و شرکای تجاری شرکت زمینه ساز خوشنامی و حسن شهرت این شرکت در جامعه صنعتی بخصوص درحوزه های کارفرمایی وزارت نفت و شهرداریها در 15 استان کشور گردید.

درباره ما

زمینه های کاری این شرکت فعالیت در حوزه فن آوری، مهندسی، خدمات و اقتصادی انرژی و سوخت می باشد.

این شرکت تا کنون بیش از 250 قرارداد در حوزه های مختلف تخصصی خدماتی، مهندسی و بازرگانی را به انجام رسانده است.

در حوزه خدمات جایگاه های سوخت CNG هم­اکنون این شرکت ضمن آنکه چه از لحاظ تعداد و آمار جایگاه ها و چه از لحاظ کیفیت عملکردی در صدر شرکت های دارای مجوز بهره برداری جایگاه های CNG می باشد، جزو فعالترین شرکت های مجاز خدمات نگهداشت و تعمیرات تجهیزات این جایگاه ها در سراسر کشور نیز می باشد. این شرکت در حال سازماندهی و توسعه جهت تبدیل شدن به یک برند توزیع سوخت در کشور است که از نیازهای ضروری آینده صنعت سوخت کشور می باشد.

مدیریت ستادی حدود 210 نفر پرسنل رسمی و بیش از 40 نفر نیروهای پیمانی در 15 استان کشور از ویژگیهای برجسته مدیریتی این شرکت است.

گردهم آیی نیروهای فنی و مهندسی متخصص و کارآمد و مهمتر از آن اخلاق محور و وفادار در این شرکت حول محور مدیریت باسابقه و دانش بنیان اصلی ترین عامل توسعه ی سریع و جامع شرکت در سالهای اخیر بوده است.

کنترل حجم گردش مالی بالغ بر 400 میلیارد ریال در سال، دسترسی به منابع مالی و اعتباری قوی همراه با شفافیت مالی و مالیاتی هرگونه محدودیت جهت ورود به قراردادها با حجم بالا را مرتفع نموده است.

انبار قطعات یدکی مبسوط، زیرساخت کارگاهی و صنعتی مجهز، دسترسی وسیع به واحدهای خدمات صنعتی و تولیدی متخصص، ارتباط با واحدهای علمی پژوهشی و آموزشی جهت تأمین پشتوانه علمی و تأمین نیروهای متخصص و آموزش دیده، ارتباط فنی تخصصی با ده ها شرکت صاحب تکنولوژی اروپایی، آمریکایی و آسیایی در حوزه های مختلف و تسلط کامل تیم مدیریت شرکت به زبانهای انگلیسی و آلمانی، پیاده سازی اصول مدیریت تضمین کیفیت در قالب ISO9001، وجود تخصص های مهندسی مکانیک، مهندسی برق، مهندسی مواد و متالورژی، مدیریت استراتژیک و مدیریت مالی در تیم مدیریت بالادستی شرکت و شاخص وفاداری پرسنل نزدیک به 100% در طول مدت فعالیت از دیگر ویژگیهای خاص شرکت طرح گستر پویش می باشد.

خط مشی

شرکت طرح گستر پویش، همواره ضمن بهبود كيفيت خدمات و افزايش سطح رضايت­مندی مشتريان، حفظ اموال و سرمايه هاي شركت و سهامداران، و تبعيت ازكليه الزامات قانوني و ساير الزامات مرتبط و کاهش مخاطرات سلامت و ایمنی و با در نظر گرفتن عوامل زیست­محیطی، مصمم است با استقرار، اجرا، نگهداري، پايش و بهبود سيستم­های مديريتي در فعاليت­ها و خدمات شركت بر اساس استانداردهای سیستم مدیریت کیفیت ISO9001:2008، سیستم مدیریت زیست محیطی بر اساس استاندارد ISO14001:2004، سیستم مدیریت ایمنی و سلامت حرفه­ای OHSAS18001:2007 و نظام مدیریت سلامت، ایمنی و محیط زیست MS:1994 HSE- بطور اثربخش و كارا اقدام خواهد نمود و متعهد به رعايت اهداف استراتژيك سازمان می باشد.

اهداف، ماموریت ها و ارزش ها

 • شناسایی و پاسخگویی به نیازها و انتظارات سازمان های نظارت کننده، کارفرمایان و شهروندان به منظور بالا بردن سطح رضایت­مندی آنان
 • آموزش و توانمندسازی کارکنان و ایجاد زمینه­های مشارکت آنان در بهبود فعالیت­ها و جلب رضایت مندی آنها
 • ایمن سازی تجهیزات از طریق فعال نگه داشتن سیستم های ابزار دقیق پایش مقادیر و کالیبراسیون آنها
 • ایجاد محیط ایمن، تمیز و شاداب در سازمان به منظور تامین سلامت و امنیت منابع انسانی سازمان
 • ایجاد سیستم کنترلی دوره ای از تجهیزات به منظور بررسی­های فنی و تحلیل چک لیست­ها جهت تقلیل توقفات و به حداقل رساندن مدت زمان مورد نیاز برای ارائه­ی خدمات

 چشم انداز و برنامه های آتی

 • توسعه زیرساخت تأمین و تعمیرات سنگین مکانیک و برق تجهیزات روتاری نفت و گاز
 • توسعه بازار ساخت تجهیزات ثابت نفت و گاز و نیروگاهی تولیدی کارگاه پارس تکنیک
 • ارائه خدمات فنی تأسیسات مکانیک و برق میان دستی صنایع نفت و گاز
 • بسط انبار یدکی و resourcing قطعات پر مصرف برندهای تجهیزات روتاری
 • مشارکت در پروژه های مشاوره، مهندسی و تدوین تکنولوژی و بازرسی تجهیزات نفت و گاز
 • اجرای مشارکتی پروژه های مهندسی، تأمین، ساخت و تأسیساتی
 • پروژه های مطالعاتی و صنعتی در زمینه سوختهای جایگزین و حمل و نقل پاک
 • فعالیت برون مرزی در زمینه ایجاد جایگاه سوخت و ارائه خدمات مهندسی در کشورهای همسایه نوپا با پشتیبانی بخش دولتی مربوطه
 • توسعه بهره برداری سازمان یافته جایگاه های CNG